Gold Sponsor
Silver Sponsors
Click/Tap on Image for Link to Sponsor Website
Gold Cup race result

Trail Run Xtreme 12K
Gold Cup Points scored for All age groups
May 28, 2018
Portage IN
Trail Run Xtreme 12K
(Click/tap for Complete Race Results)
Name
Place
Time
Age Group
Age Group Place
Age Graded %
Age Graded Time
Gold Cup Points
Overall Points
Masters Junior Points
Age Graded Points
Steven Bugarin
1
0:48:46.1
Overall
1
66.4
0:48:42.9
100
15
 
15
John Borman
3
0:52:22.6
Masters
1
64.0
0:50:36.4
100
12
15
12
Shathishkumar Rangaswamy
6
0:59:16.8
40 to 44
3
57.9
0:55:56.9
99
10
12
8
Andrew Higy
7
0:59:50.4
35 to 39
1
54.7
0:59:08.0
100
8
 
5
Dave Gaughan Sr
10
1:04:01.3
55 to 59
1
59.3
0:54:37.0
100
7
10
10
Dara Grady
11
1:04:55.2
Overall
1
58.4
1:02:39.6
 
 
 
 
Yvette Lambersie
12
1:06:02.1
Masters
1
58.2
1:02:48.7
 
 
 
 
Joe Reeves
13
1:07:06.6
40 to 44
5
50.7
1:03:50.5
 
 
 
 
Debbie Jaeger
15
1:09:07.3
50 to 54
1
60.5
1:00:26.8
100
15
15
15
E Pycraft
16
1:09:09.5
11 to 12
1
59.6
1:01:23.9
100
12
15
12
Roger Steffen
29
1:16:38.1
65 to 69
1
55.4
0:58:26.1
100
5
8
7
Suzanne Bukur
30
1:17:02.9
50 to 54
2
55.6
1:05:45.6
99
10
12
10
Marialena Nagel
31
1:17:17.9
35 to 39
1
47.6
1:16:45.4
100
8
 
3
Karina James
32
1:17:24.1
13 to 14
1
51.0
1:11:45.5
 
 
 
 
Reilly Boyer
33
1:17:25.9
13 to 14
2
52.0
1:10:20.3
100
7
12
8
Mark Connors
39
1:22:04.4
45 to 49
5
42.8
1:15:35.9
100
4
7
2
Hank Aguilera
40
1:22:14.4
70 to 74
1
53.2
1:00:49.0
100
3
5
4
Tom Hutmacher
49
1:27:19.1
70 to 74
2
50.1
1:04:34.3
99
2
4
3
Barb Hamner
52
1:28:18.3
50 to 54
3
48.5
1:15:22.1
98
5
10
4
Timothy Elkins
53
1:28:46.7
50 to 54
4
42.0
1:17:04.6
100
1
3
1
Sara Bruner
63
1:31:08.4
40 to 44
5
41.6
1:27:58.1
 
 
 
 
Cecilia Bernal
69
1:33:42.8
60 to 64
1
51.4
1:11:07.7
100
4
8
7
Percy Pompey
70
1:34:14.2
50 to 54
5
39.6
1:21:49.0
99
 
2
 
Dean Bricker
74
1:36:33.1
45 to 49
8
36.4
1:28:56.0
 
 
 
 
Beth Boyer
85
1:42:05.7
50 to 54
7
40.5
1:30:21.2
97
3
7
 
P Reeves
89
1:46:00.4
8 & Under
1
49.8
1:13:27.8
100
2
10
5
Karl Evory
93
1:46:15.8
60 to 64
2
38.8
1:23:26.3
100
 
1
 
Janet Rotz
96
1:47:20.8
60 to 64
3
46.2
1:19:13.3
99
1
5
2
Julie Packovski
97
1:48:19.1
35 to 39
6
34.2
1:46:48.1
 
 
 
 
Sandy Thomas
98
1:48:21.3
45 to 49
6
37.2
1:38:10.2
 
 
 
 
Name
Place
Time
Age Group
Age Group Place
Age Graded %
Age Graded Time
Gold Cup Points
Overall Points
Masters Junior Points
Age Graded Points
Dennis Rotz
104
1:55:20.5
70 to 74
4
37.9
1:25:17.7
98
 
 
 
Ed Caccavale
105
1:58:43.7
45 to 49
10
30.1
1:47:34.1
99
 
 
 
Luis Salamanca
106
1:58:43.9
35 to 39
5
28.0
1:55:29.4
 
 
 
 
Jane Fuller
107
1:59:57.5
70 to 74
1
45.9
1:19:42.7
100
 
4
1